Аллергоіди, кон’юговані з маннаном, репрограмують моноцити в толерогенні дендритні клітини через механізми вродженої пам’яті, включаючи епігенетичні зміни і метаболічне репрограмування
Алерген-специфічна імунотерапія (АІТ) – це єдине лікування, яке потенційно може в довгостроковій перспективі змінювати здатність до алергії, але воно як і раніше зіштовхується з проблемами, пов’язаними з ефективністю, безпекою, тривалістю та дотриманням пацієнтом режиму лікування. Полімеризовані глутаральдегідом аллергоіди пилку трави, пов’язані з неокисленими Маннанами (PM), являють собою вакцини нового покоління для AІT, націлених на дендритні клітини (DC), здатні розвивати функціональний блок P3 (FOXP3) + регуляторні Т-клітини (Treg). Тут ми досліджували здатність PM репрограммувати диференціювання моноцитів в толерогенні ДК, що лежать в основі молекулярних механізмів.
Моноцити від здорових донорів або пацієнтів з алергією були диференційовані в DC за стандартними протоколами за відсутності або в присутності PM. Сигнатура цитокінів визначалася за допомогою ELISA. Експресію толерогенних маркерів, гістонових деацетілаз (HDAC) і міРНК визначали за допомогою qPCR. Для аналізу поляризації Т-клітин виконували алогенні сокультури створених людських ДК, що походять з моноцитів (hmoDC), в різних умовах і наївних CD4 + Т-клітин. Концентрація лактату була визначена кількісно. Масу мітохондрій і потенціал мітохондріальної мембрани вимірювали барвниками MitoTracker. Аналізи імунопреципітації хроматину проводили для аналізу модифікацій гістонів.
hmoDC від здорових донорів або пацієнтів з алергією, отримані в присутності PM (Mannan-tolDC), показали більш низьку продукцію цитокінів після стимуляції LPS (TNF-α, IL-6), більш високі співвідношення IL10 / TNF-α і IL10 / IL-6 і більш висока експресія толерогенних молекул, таких як PDL1, IDO і IL10, ніж у звичайних DC, що генеруються за відсутності PM. Крім того, вони індукували більшу кількість функціональних FOXP3 + Treg, тим самим підтверджуючи толерогенні властивості. Mannan-tolDC продукують менше лактату і демонструють підвищену мітохондріальну масу і потенціал мітохондріальної мембрани, ніж звичайні hmoDC. Mannan-tolDCs продемонстрували більш високу асоціацію активних міток транскрипції з експресією толерогенних генів, більш низькі рівні експресії HDAC, більш високу експресію протизапальної miRNA-146a і нижчу прозапальну miRNA-155, ніж звичайні DC.
Аллергоіди, кон’юговані з неокисленим Маннаном, репрограммують диференціювання моноцитів, стимулюючи толерогенні ДК через механізми, які залежать від метаболічного репрограммування і епігенетичних модифікацій.
Ці дані проливають світло на нові механізми, за допомогою яких аллергоіди, кон’юговані з Маннаном, можуть робити внесок у формування здорових імунних відповідей на алергени при АІТ.