Бронхіальна астма

Бронхіальна астма характеризується тимчасовою непрохідністю бронхів, утрудненим диханням з відчуттям втоми і браку повітря. Звукове хрипіння чи свистяче дихання пацієнта типове через зменшений діаметр бронхів.

При контакті з алергеном чи іншим тригером чутливі люди відчувають алергічну реакцію на рівні слизової оболонки бронхів. Ця реакція викликає скорочення м’язів, що оточують бронхи, відоме як звуження бронхів, і запальну реакцію, яка зменшує внутрішній діаметр бронхів і викликає утруднення дихання. Коли реакція зникає, нормальне дихання відновлюється.

Існує кілька фенотипів астми. Як і в разі алергічного риніту, астма може з’явитися в певну пору року, як правило, під час присутності алергену в повітрі. Це сезонна астма, викликана пилком. В інших випадках алерген присутній в більших чи менших концентраціях протягом року, викликаючи персистуючу астму (наприклад, астма внаслідок вдихання алергенів кліща). Крім того, астма може бути пов’язана з алергенами, що  існують в певних місцях або на робочих місцях (професійна астма).

Важливо визначити тип астми, від якої страждає пацієнт, і по можливості, причинний алерген, щоб визначити специфічне лікування. При сезонних проявах астми на пилок симптоми варто лікувати лише під час сезону запилення. Алерген-специфічна імунотерапія (вакцини) ефективна для більшості пацієнтів з алергічною астмою.