Шкірні прояви алергії

Найбільш поширені шкірні прояви алергії

Кропив’янка

Для кропивниці характерні червоні шишки на шкірі, що супроводжуються свербежем і зникають через декілька годин. Кропивниця виникає через виділення гістаміну і других речовин мастоцитами шкіри. Це вивільнення може бути викликане імунологічними причинами (алергічна кропив’янка) чи не імунологічними причинами (застуда, спека і т.д.)

Для кропив’янки характерні червоні шишки на шкірі, що супроводжуються свербежем і зникають через декілька годин. Кропив’янка виникає через виділення гістаміну та інших

Кропив’янка може бути гострою і хронічною та тривати роками. Проте, часто зустрічається кропив’янка в основному невідомого походження (ідіопатична кропив’янка). Іноді вона пов’язана з кишковими паразитами.

Алергічна кропив’янка розвивається за участю антитіл IgE. На її частку припадає менше 3% всіх випадків кропив’янки. Основними алергенами є харчові продукти і медичні препарати. Існує чіткий зв’язок між причиною і наслідком, оскільки кропив’янка проявляється як негайна реакція на фізичний контакт з алергеном.

Атопічний дерматит

Цей тип дерматиту з’являється приблизно у 2% дітей віком до 2 років з сильним свербінням і чутливістю до різних алергенів. З’являються імунологічні зміни з підвищеним рівнем IgE в крові, але не виявлено причинно-наслідкового зв’язку. Інтенсивний свербіж призводить до появи подряпин і вторинного інфікування. Цей тип дерматиту має генетичну схильність, що включає сімейну історію.

Контактний дерматит

Цей тип дерматиту дуже часто виникає як наслідок чутливості до алергенів, які вступають в контакт через шкіру. Червоні сверблячі плями з’являються разом з відчуттям печіння, іноді з лущенням шкіри. Пошкодження зазвичай обмежуються місцем контакту алергену зі шкірою.

Алергенами є такі речовини, як метали (нікель, хром), косметика, парфумерія, барвники або смоли, які легко проникають в шкіру і викликають імунологічну відповідь.