Заснована в Мадриді компанія Inmunotek спеціалізується на дослідженнях, розробці, виробництві та маркетингу лікарських засобів для лікування алергії та клінічної імунології. Для досягнення цієї мети Inmunotek створив портфель терапевтичних вакцин, засобів діагностики, засобів для назального зрошення і систем для проведення шкірних проб, а також глобальну операцію по їхній підтримці.

Хоч сама компанія базується в Іспанії, також існують офіси продажів і філії в Португалії та в іспаномовних країнах Латинської Америки.

Також продукція компанії Inmunotek (Інмунотек) експортується по всьому світу. Такий підхід дозволив компанії Inmunotek швидко рости і розвиватися. Продажі в Inmunotek стабільно ростуть, приблизно на 25%, що призвело до включення компанії до списку Financial Times, переліку 1000 найбільш швидкозростаючих компаній в Європі в 2017 році.

Інмунотек інвестує в майбутнє

Великий відсоток доходів компанії реінвестується в програми досліджень і розробок, які охоплюють протиалергічні вакцини, мукозальні вакцини для запобігання рецидивних інфекцій, вакцинні ад’юванти і протипухлинні вакцини.

За останні 50 років поширеність алергічного риніту, астми та інших захворювань, що викликаються алергенами – швидко зросла, причому в багатьох країнах такими захворюваннями страждають понад 30% людей.

 Алерген-специфічна імунотерапія може вилікувати ці захворювання, але сучасні вакцини мають деякі обмеження. Існує можливість поліпшити безпеку, ефективність і, зокрема, зручність цих методів лікування, які вимагають від пацієнтів частих ін’єкцій протягом тривалого періоду часу. Вакцини компанії Inmunotek є кращою альтернативою лікування алергії.

Розробка нових протиалергічних вакцин, спрямованих на дендритні клітини – одна з найбільших досягнень компанії Inmunotek (Інмунотек).

Протягом останніх 10 років компанія працювала над створенням нових препаратів для алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ), які долають такі незручності. Ця робота призвела до розробки неогліко-кон’югатів, які складаються з полімеризованих алергенів, відомих як алергоіди, і неокисленного маннану, отриманого з Saccharomyces cerevisiae.

Підхід Inmunotek підтримує цілісність вуглеводної основи, дозволяючи комплексу взаємодіяти з ключовими рецепторами на дендритних клітинах (ДК). Дендритні клітини дуже важливі в контексті імунотерапії алергенів, тому що вони відповідальні за поглинання алергену, активацію Т-клітин і модуляцію їхньої відповіді.

Компанія Inmunotek провела випробування кандидатів на вакцини за допомогою перевірочних концепцій і доклінічних досліджень, в результаті чого були отримані дані, що свідчать про те, що вони більш ефективні, набагато безпечніші і, отже, більш зручні, ніж звичайні алергени імунотерапії. Ці результати дозволили Inmunotek створити лінію підшкірних і сублінгвальних вакцин, які працюють краще, ніж звичайні вакцини.

Виробництво алергенів і лабораторія

Більшість установ компанії Inmunotek (Інмунотек) з Сан-Себастьян-де-лос-Рейес (Мадрид) перенесені в технопарк Алькала-де-Енарес (TecnoAlcalá). Він розташований в кампусі Університету Алькала, TecnoAlcalá – це парк, орієнтований на біотехнологію, який входить в мережу парків і кластерів Мадридської мережі. Нові об’єкти мають сучасні лабораторії для виробництва та досліджень і розробок. Будинок розділений на три поверхи. На першому поверсі знаходяться лабораторії, а також кілька конференц-залів. Продуктивний процес Inmunotek вимагає стерильних площ для упаковки, для цього є білі кімнати з високим рівнем класифікації щодо цього.

Заснована в 1992 році, компанія Inmunotek займається дослідженнями, розробками, виробництвом і продажем діагностичних і терапевтичних засобів (вакцин) в сфері алергії і імунології. Вона має два GMP-об’єкта і науково-дослідні лабораторії в Іспанії. У Inmunotek працює 225 осіб (2018 р.), компанія інвестує більше 10% свого обороту в науково-дослідні проекти та входить в число швидко зростаючих компаній в Європі. Основний інтерес Inmunotek зосереджений на терапевтичних вакцинах від алергії, рецидивуючих інфекційних захворювань і раку. В сфері аллергії основні розробки включають нові протиалергічні вакцини, призначені для дендритних клітин як для людини, так і для ветеринарних ліків. В сфері рецидивуючих інфекцій основні розробки включають слизові (сублінгвальні) бактеріальні вакцини, спрямовані на вроджений імунітет при інфекціях верхніх дихальних шляхів і урологічних (цистит). Дослідження раку спрямовані на розробку нових вуглеводних вакцин на основі вуглеводів. Продукція Inmunotek поширюється по всьому світу в понад 50 країнах.