Що таке алергія?

Реакція, яку деякі люди (схильні до алергії) відчувають до певних речовин (алергенів).

Як це відбувається?

Алергія –  це реакція імунної системи, яка в більшості випадків залежить від продукування особливого типу антитіл (імуноглобуліну IgE).  Антитіла IgE специфічні і реагують проти певного алергену. IgE прикріплюється до поверхні мастоцитів (тип клітини) і активує їх, якщо вони реагують з алергеном. Активований мастоцит виділяє гістамін і інші речовини, що викликають симптоми алергії.

Коли відбувається така реакція?

Коли пацієнт піддається дії алергену, тому що антитіла IgE реагують саме на нього.

Де це відбувається?

В тканинах, що піддаються дії алергену, антитіла IgE розподіляються по всьому організму. Алергени, що попадають в організм при вдиханні, викликають реакції в носі і бронхах. Ці реакції відомі як респіраторні алергії. Алергени, що потрапляють в організм через травну систему, викликають реакції, головним чином у травному тракті (харчові алергії) а ті, що потрапляють в організм через ін’єкції (медикаменти) і викликають шкірні алергічні реакції, ангіонабряк і анафілактичний шок.

Чому з’являється лергія?

В організмі пацієнтів з алергією негайно виробляються антитіла IgE проти алергенів. Існує генетична схильність, яка визначає цю реакцію і з цієї причини алергічні захворювання часто виявляються у дітей батьків-алергіків.