Чому у людини розвивається алергія?

В той час як алергени (такі як пилок і специфічні продукти) нешкідливі для людей, які не страждають на алергію, вони є причиною захворювання для схильних до алергії людей. Це тому, що їх імунна система має особливу схильність до вироблення антитіл IgE в присутності алергенів. Не схильні до алергії люди також виробляють  ці антитіла, але вони не націлені на алергени і діють натомість як захисний механізм проти певних паразитів.

Основними причинами, через які в організмі людини з алергією виробляються антитіла IgE в присутності алергенів, є:

  1. Генетична схильність

Це визначає схильність до вироблення антитіл IgE. Загалом, алергічні захворювання є спадковими і частіше передаються від батька до синів.

  1. Природа аллергену

Це визначає здатність цих речовин індукувати вироблення антитіл IgE. Завдяки різним механізмам алергени здатні регулювати тип імунної відповіді, що виробляється організмом, підсилюючи проаллергенну відповідь у пацієнтів.

  1. Фактори навколишнього середовища

Ці фактори визначають ступінь впливу алергенів і впливають на алергенну здатність алергенів. Фактори навколишнього середовища зумовлюють зростання алергічних захворювань в останні десятиліття.
Забруднення повітря в містах, продукти харчування або гігієнічні напої з більш низьким бактеріальним вмістом впливають на імунну відповідь і підсилюють проаллергічні реакції у дедалі більшої кількості людей.